İZMİR BB

Yaşayan Park’ta safari turları başladı

Yaşayan Park’ta safari turları başladı

Olivelo Yaşayan Park’ta safari turları başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yaşayan Park projesi etkinliklerle gelişiyor. Güzelbahçe Yelki’deki Olivelo’da safari turları 21 Temmuz 2023 Cuma gününden itibaren başlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaşayan parklarından Güzelbahçe Yelki’deki Olivelo’da safari turları başlıyor. Turlar, rehberler eşliğinde ve sessiz elektrikli araçlarla düzenlenecek. İlk tur  (21 Temmuz’da) düzenleniyor.
Olivelo Yaşayan Parkı safari turlarına katılan misafirler alandaki bitki ve hayvan türleri, alanın fiziki özellikleri, ekosistemi gibi birçok konuda bilgi edinebilecek, ayrıca alanda bulunan birçok yapıyı ziyaret edebilecek.

Tura uzman rehberler eşlik edecek
Belediye şirketlerinden İzDoğa’nın işlettiği Olivelo, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim vaatlerinden olan 35 Yaşayan Park projesi kapsamında geçtiğimiz sene açılmıştı.
Akdeniz ekosisteminin çok iyi korunmuş örneklerinden biri olan Olivelo Yaşayan Park’ta 21 Temmuz’da başlayacak safari turları, uzmanlar eşliğinde ve 5 kişilik akülü safari araçlarıyla düzenlenecek. Tur toplam 2,5 kilometrelik bir parkurdan oluşuyor ve 40 ila 100 metre arasında yükseklikte gerçekleştiriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL