Video Galeri

Mesime Elif Ünalmış – Yazar

Merhaba, iki çocuk annesiyim. İzmir’de yaşıyorum. Okumayı yazmayı çok seviyorum.  En büyük amacım toplum için  ve geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel  mesajlar verebilmek ve bu alanda onlara öncülük yapmaktır.

Toplum her geçen gün biz bilincini yitiriyor. Bu duygunun kaybolmaması için  çalışıyorum. Her geçen gün,  insanların birbirlerini dinlemekte zorlandıklarını düşünüyorum. Bu durum benim daha çok yazmama sebep oldu diyebilirim.

Yazmamda en çok  yol  gösteren faktörlerden biri de canım amcam oldu. Amcamı yıllar önce kaybettim. Onun kaybı beni derinden etkiledi.  Giderken bana bıraktığı en güzel şey ise hayalgücü   hazinesiydi. Şimdi ise bu hazineden beslenerek duygularımı ortaya çıkartıyorum. Hayatın varyantlarında, en çok etkilendiğim yer edebiyatın gölgesine sığınmak oldu.

Yazmak bana ayrıca çok iyi geliyor. Bana bu çalışmada yer verdiğiniz için  teşekkür ediyorum.

1.       Kitabım

ELİF’İN BÜYÜLÜ DÜNYASI

Bu kitapta Fabıl kullandım. İnsani değerleri öne çıkaran öyküleri samimi bir dille anlatmaya çalıştım. Her öyküde ders alınabilen kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap.

2.       Kitabım

Geçmişe Yolculuk

Bu kitap doğu yöresine ait güzel samimi yöresel  öykülerden oluşuyor.  Bu kitabın benim için  manevi değeri çok büyük. Kitabın kapağındaki resim Amcama ait. Onun değerleri bana çok şey öğretti. Duygularımı yazıya dökmeden büyük önemi var.

3.       Kitabım

Boncuk Gözlüm

tamamen gerçek öykülerden oluşan,  her bölümünde sıcak öyküler içeren güzel bir kitap oldu. Genelde anne oğul arasında geçen samimi içten yer yer güldüren, bazen de hüzünlendiren bir kitap

4.       Kitabım

Eylül  Gökkuşağı Ülkesinde

Bu kitap toplumsal olayları, ütopik bir dille bir çocuğun anlayabileceği şekilde anlatan, her bölümü heyecan uyandıran ve macera dolu yolculuğa çıkaran güzel bir kitap oldu.

Ben kitaplarımı yazarken her birinde farklı bir heyecan duydum. Severek yazıyorum. Yazmak terapi gibi geliyor.

Bana sayfanızda yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL