Neval Demirseren

KONU YİNE BORNOVA

KONU YİNE BORNOVA

Neval Demirseren

Bornova da çok güzel etkinlikler görüyorum yaz gelince hafif bir sosyal canlanma oldu gibi…

Ancak konser bilet ücretleri bu yıl gerçekten el yakıyor.. Etkinlikte olalım eğlenelim demek için maalesef ücretsiz halk konserlerine ihtiyacımız var. Kış döneminde İzmir Devlet Opera ve Balesi ile Devlet Tiyatrolarının programlarının Bornova da olması biz Bornovalılar için büyük şans. En büyük sahnede harika tiyatro oyunları müzikaller izleme fırsatını bulmaktan çok keyif alıyorum doğrusu. Üstelik bilet fiyatları da oldukça uygun oluyor.

Bornova Belediyesine ait Ayfer Feray Tiyatro salonunun daha da büyütülmesi için belki de yanında bulunan Futbol Eğitim alanının da bir değişiklik yapmalı, alanı alıp sahne ve seyirci alanı çok daha kaliteli hale getirilmeli.. Şimdi sporcular isyan etmesin o alanı çok daha farklı yere çekebilirler illa parkın içinde eski belediye başkanlarının yaptığı yere dokunmayalım demek de bence çok saçma durum, köy gibi kaldık diyenlere çok kızıyordum eskiden ama artık utanıp susuyorum.

Büyük parkın o güzelim havuzu katledildi diyen eski Bornovalı büyüklerimize de hak veriyorum .

Çok daha görkemli ve elit görünen parkımız maalesef kötü yere dönüştü. Kızlar Kahvesinin yetersiz menüsü, çok az ve miskin görevlileri halen canımı sıkmaya devam ediyor. Gençler yarı zamanlı çalışmaları için sıra beklerken belediyemizin işletmelerinden sorumlu müdürü kim bilmiyorum kendisinin orada dolaşıp oturup etrafı izlemesini tavsiye ediyorum.

Belki de özel sektöre destek vermek için yerel belediye anlayışı böyle yön değiştirmiştir, ya da o park içinde Kahvemiz zarar ediyor diye kapatmak mı istiyorlar?

Yıllardır köşemde yazarım Belediye sosyal tesisleri hiç yok Bornova da örneğin Dramalılar Köşkü bahçesi harika mekan tamam sanatsal organizasyonlar için kullanılıyor biliyorum ancak bahçe tasarımı ve kaliteli bir kafeterya için düzenlenemez mi ? ihaleye verilemiyorsa , İhale yasalarına karşı kısıtlı durum varsa bir yetkili açıklasın gazetemize hatta ben mail adresime de bilgi istiyorum buradan aynen gelen bilgileri de paylaşırım içimiz rahat eder. Sürekli Bornova hakkında negatif şeyler duymak beni çok incitiyor çok da üzülüyorum. Fotoğraflar geliyor her şey berbat halk mutsuz izliyorum bunları ve savunmak için yolunda olan kaliteli iş ne bakıyorum etrafa……. Bornova Levanten köşklere ve evlere sahip Arkas Holding bu konuda çok güzel işlere imza atıyor.. İyi ki varlar ki yaşanılan yerimiz biraz da böylece güzellikleri görmüş oluyor.

Sevgili Başkanım Dr. Mustafa İDUĞ bu yazıyı umarım okuyordur bilmiyorum konu hakkında şube müdürlerimi ilgilenir bu kadar siyaset ve farklı beklentiler onu beklerken sosyal işlere hakkıyla yanıt verecek bir yetkilisi var ise yanıt almayı bekliyorum. Artık Bornova 1. Bölge çok ihmal ediliyor bakımsız ve sıkıcı ortam oluşmuş durumda illa birileri konuşup yazacak anlatacak. Lütfen olumlu olumsuz konuları özgürce konuşacak insanlar topluluğu oluşturalım artık….

Daha güzel Bornova da buluşmak dileğiyle güzel haberler ile dolu yaşayalım bu ülkede gülmeye ihtiyacımız var….

Mutlu ve şans dolu bayram diliyorum.

E mail: demirseren35@gmail.com

NEVAL DEMİRSEREN TÜM YAZILAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL