Sergi

Kadın temalı sergi

Kadın temalı sergi

Bornova Belediyesi ev sahipliğinde Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Canan Fırça Darbeleri” ismiyle Canan Yeyğel’in kadın temalı sergisi gerçekleşti. 21 Ağustos’ta açılışı gerçekleşen sergi, 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Bornovalı minik dansçıların bale gösterisi ile başlayan açılış, Fikret Bayram ve Ayşegül Özpınarlı’nın hazırladığı özel bir dans gösterisi ile devam etti. Yüzleri güldüren gösterilerden sonra açılışı gerçekleşen sergide sanatçının 50 adet yağlı boya tablosu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

“Sanat bizler için ortak insanlığımızı ifade etmenin yoludur”

2011 yılında ilk kişisel sergisini açan ve 2019 yılı sonunda çalışmalarını hızlandırarak ‘kadın’ temalı resimler yapan Canan Yeyğel, “Kadınlar her renkteki ışığı yaşama yansıtır. Benim tablolarım da bu renklerin yansımasıyla var oldu. Ben bu resimleri bu kadınlara can katarak yaptım” diyerek duygularını dile getirdi. İkinci kişisel sergisine ev sahipliği yapan Bornova Belediyesi’ne ve sanatseverlere teşekkürler eden sanatçı, “Kadın temalı olan çalışmalarımdaki fırça darbeleri zamanın her anını temsil etmektedir. Sanat bizler için ortak insanlığımızı ifade etmenin ve herkesi birleştirmenin yoludur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL