Neval Demirseren

İzmir’de Türkan Şoray Rüzgârı

İzmir’de Türkan Şoray Rüzgârı

İzmir’de Türkan Şoray Rüzgârı

 

Uzun yıllardır hep içimde onu görme arzusu taşıyordum…

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikleri içinde görünce heyecanlı bir bekleyişe girdim.. Sonunda hem filmlerinde giydiği o harika giysileri, takıları görme şansını yakalayacaktım hem de onu görebilecektim.

Hemen telefonuma o güzel günün tarihini kaydedip beklemeye başladım etkinlik gününü… Öyle ya bir Sultan Yeşilçam kraliçesi ki bana göre en güzel en zarif aktristi geliyordu güzel İzmir’e..

İş çıkışında gülümseyerek Adnan Saygun Sanat Merkezinde olduk zemin kattaki küçük salon önünde hazırlanmış kalabalık içinde bir masa sakinlerinden izin isteyip yanaştık. Nasıl heyecanlı bekleyiş vardı bizde,

Minik bir kokteyli hazırlamış sevgili belediyemiz ama ah o canım İzmirli halkımız demeye dilim varmıyor sanki açlıktan çıkmışlardı doğrusu çok utandım o da ayrı bir üzüntü oldu maalesef…

Biraz sonra asansör ışığı yandı işte dedim geliyor Kalbimdeki kelimeler “Sevgi neydi” diyen hali ile bakacak şimdi bize ..

İndi evet o güzel gözleriyle baktı bize hoş geldiniz diyen arkadaşıma kibarca siz de hoş geldiniz deyişi ve benim tutulmuş halim ile bakmam sadece…ne zarif kadın dedim usulca sadece masal gibi ..

Sahi sevgi neydi…o gözlerde vardı sevgi tüm konuklara sevgiyle bakan Sultan’ın gözleri unutulmazdı.. Söyleşisi için minik salon dolup taştı sığmadı sevenleri çok kişi geri dönmek zorunda kaldı maalesef.

Bir daha ki gelişinde umuyorum ki çok daha büyük salonlarda konuk etmek mümkün olur ve İzmir halkı gönlünce ağırlar Sultanımızı..

NEVAL DEMİRSEREN TÜM YAZILAR 

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL