İZMİR BB

Hem üretiyoruz hem de çalışıyoruz

Hem üretiyoruz hem de çalışıyoruz

İzmir’de kadın istihdamını artırmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Meslek Fabrikası bünyesinde iki projeyi daha hayata geçirdi.  Hijyenik ped üretimi için “Adettendir Üretiyoruz”, hazır giyim sektörü için de “Altın İğne” projeleri Başkan Tunç Soyer’in katıldığı etkinlikle tanıtıldı. Yüzde 40 istihdam garantili Altın İğne projesinden mezun olan kursiyerlere sertifikalarını veren Başkan Tunç Soyer, “Ele ele verirsek büyük işler başarabiliriz. İnanıyorum ki istihdam sayıları gittikçe artacak, çünkü bu projeler doğru projeler” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kadınların işgücü piyasasına katılımlarını desteklemek ve kentteki kadın istihdamını artırmak amacıyla 9 Eylül Rotary Kulübü ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliği ile yürütülen Altın İğne projesi sertifika törenine ve “Adettendir Üretiyoruz” projesi kapsamında ped üretimi, sağlık, sosyal, ekoloji gibi başlıkları içeren atölyelerin tanıtım etkinliğine katıldı. Meslek Fabrikası Halkapınar Kurs Merkezi’nde düzenlenen programa İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Kent Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Nilay Kökkılınç, Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Ayda Özeren, Ege Giyim Sanayicileri Derneği 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Temel ve Endüstriye Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ateş, Sun Tekstil Ar-Ge Teknoloji ve Malzeme Geliştirme Yöneticisi Sinem Öztürk ve kursiyerler katıldı.

Geleceğe ışık tutuyorsunuz
Altın İğne ve “Adettendir Üretiyoruz” projeleri hakkında verilen bilgilerin ardından konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kimileri için bu hikaye küçük olabilir ama bu hikayede bir imza var. Bir başarı hikayesi var. Bir emeğin ürünü var. Ortak paydada buluşma var. Bize bütün bu yapılan işler gösteriyor ki ele ele verirsek, dayanışma içerisinde olursak büyük işler başarabiliriz. Hem içeriği hem de yöntem gereğince büyük bir proje. İyi ki birlikteyiz. Biz çok daha iyilerini yapacağız. Siz değerli kursiyerlerimiz de aile ekonominize ne güzel katkı verecek bir işe adım atıyorsunuz. Sadece ekonomik anlamda değil arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve geleceğe ışık tutuyorsunuz. İnanıyorum ki istihdam sayıları gittikçe artacak, çünkü bu projeler doğru projeler” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL