Yarım Sayfa

Halime gülen geceler

Halime gülen geceler

Sizlerle bir derdim yok benim ey çevremde dolanıp duranlar… Derdim kendimle ve aşamadıklarımla. Hani karnı ağrır ya insanın, içinde bir yerlerde bir şeyler ters gitmektedir. Onun gibi bir şey. Sıkıntısı içimde ve sadece bana ait.

Neresinden bakarsan bak sadece ve sadece bana eziyeti. Evet içimde bir yerlerde bir şeyler ters gidiyor. Ters gidiyor ve eziyeti bana.

Karamsar değilim. Her defasında yeni bir başlangıç beni motive etmiştir. Hala da her yeni başlangıç aynı etkiye sahip olsa da bir sorun var. Sorun olan, artık yeni bir başlangıca gücümün kalmaması. Güçsüzlüğümü hissetmem ve yeni bir başlangıca adım atma takatimin kalmaması.

Halime bakıp kıs kıs gülen geceler.

Sizlerde bilirsiniz ki biten gecenin sabahında yeni başlangıçların zaferiyle güneşin doğuşunu kim bilir kaç kez izledim. Sabah kahvesini yudumlayıp oksijenle beraber yanan tütünün dumanını içime çekerken içim kaynar, kaynar ve harekete geçmek için olduğum yerde debelenip dururdum. İçim içime sığmaz telaşlanır ve sabırsızlanırdım.

O heyecanlarım yok artık. Telaşsızım da. Karanlık gece, senin de heyecansızlığımı ve gayretsizliğimi görüp içinin kıpırdadığını görüyorum. Kendini kahkaha atmamaya zorladığını anlamadığımı mı zannediyorsun? Dişlerini sıkıp için için, dudaklarını ısırarak ve bana sinsi bakışlarında kıs kıs güldüğünü biliyorum.

Unutma gece.. Unutmayın geceler ve bilin ki; Yaşadığım müddetçe ömrümde geceler ve gündüzler hep olacak. Gündüzleri bilmem ama gecelerden alınacak intikamım var.

Güçsüz de olsam, heyecanımı da kaybetsem, Ben yine de ayağa kalmasını bilirim. Geçmişim tekrar tekrar ayağa kalkmanın tecrübeleriyle dolu. Düşmemeyi öğrenmemişsem de tekrardan kalkmayı çok iyi biliyorum.

İşte şimdi yine ayaktayım ve siz geceler, sizi gece gibi değil gündüz gibi yaşayıp sizlerden intikamımı alacağım.

Ne kadar kararırsan karar, her karanlığın benim için gündüz güneşi gibi apaydınlık olacak.

Ve sizlerin güneşli aydınlık bir günden hiç bir farkınız kalmayacak.

Haydi bakalım şimdi kıs kıs gülün halime beyaz geceler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL