Konser

Fazıl Say & Serenad Bağcan ”DÜNYA ANNE”

Fazıl Say & Serenad Bağcan ”DÜNYA ANNE”

Fazıl Say & Serenad Bağcan

DÜNYA ANNE
15 Ağustos 2023, Salı, 21:00
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Fazıl Say’ın kadın şairlerin eserlerinden esinlenerek bestelediği şarkılardan oluşan  “Dünya Anne”,  İzmir’da ilk kez 15 Ağustos’ta saat 21:00’da Kültürpark  Açıkhava Tiyatrosu’da sanatseverlerle buluşacak.

Yekta Kopan’ın anlatıcılığında gerçekleşecek konserde, şarkıları güçlü sesiyle solist Serenad Bağcan seslendirirken, Say’a kontrabasta Volkan Hürsever ve davulda Ferit Odman eşlik edecek.

Dünya Anne şarkıları arasında;  Şükûfe Nihal Başar, Ayten Mutlu, Gülten Akın, Nilgün Marmara, Sezen Aksu, Füruğ Ferruhzad , Birhan Keskin, Ece Temelkuran, Didem Madak, Bejan Matur ve  Selenay Koçer’in şiirleri yer alıyor.

Türkiye’deki, Anadolu topraklarındaki yaşanmışlıklardan, olaylardan, hikâyelerden beslenerek geçmişten bugüne kesitler sunan şairler; içsel savaşlarını, hüzünlerini, barış arzularını, huzuru, iyiliği, kötülüğü, aydınlığı, karanlığı ve her şeye rağmen hiç yok olmayan umudu şiirlerine taşıyor. Cumhuriyetin 100. yılını bambaşka açılardan, bu olağanüstü kadın şairlerimiz imgeliyor.

Fazıl Say, piyano
Serenad Bağcan, vokal
Volkan Hürsever, kontrabas
Ferit Odman, davul
Yekta Kopan, sunucu
Etkinlik Kuralları– 6 yaşından küçükler konsere alınmamaktadır.  6 yaşında büyükler bilete tabidir.
– Konser alanına dışarıdan yiyecek ve içecek alınmamaktadır.
– Konser alanına profesyonel ses ve görüntü araçları (video kamera ve fotoğraf makinası) ile girmek yasaktır.
– Konser süresince kayıt yapmak kesinlikle yasaktır. Seyirci, sanatçı yönetimi uygun gördüğü takdirde görsel-işitsel kayıt cihazlarına el konabileceğini kabul eder.
– Etkinlik her türlü hava koşulunda gerçekleştirilecektir.
– Konser süresince biletinizi saklayınız.
– Konser alanında yanınızda bulunan eşyaların sorumluluğunun size ait olduğunu hatırlatmak isteriz.
– Konser alanına evcil hayvan alınmayacaktır.
– Konser alanına yanıcı, patlayıcı (deodorant, sprey, parfüm vb. gibi), parlayıcı, kesici ve delici olarak kullanılabilecek her türlü alet ve lazer imleci ile girmek yasaktır.
– Konser biletleri sadece organizasyon sahibi tarafından belirlenen resmi satış noktalarından alınmalıdır. Organizasyon sahibi resmi satış noktalarından alınmayan biletlerin sahiplerini konser alanından çıkarma hakkına sahiptir.
– Konser biletleri devredilemez ve iade edilemez. Kayıp biletler için yenisi basılmayacaktır.
– Konsere katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı konser organizasyonuna ait olup katılımcı, konsere katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.
– Organizasyon sahibi Etkinlik için bilet bedelini iade etmek koşuluyla Etkinlik Mekan’ına kişiyi almama hakkına sahiptir.
-Organizasyon tarafından herhangi bir iptal ya da erteleme söz konusu olmadığı sürece bilet iadesi yapılmamaktadır.
– Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL