Video Galeri

Cem ERDEVECİLER – Şair Yazar

28 Kasım 1962, İzmir doğumluyum. Kimi yazılarımda Cevahir Ege adını da kullandım. İzmir Namık Kemal İlkokulu ve İzmir Karataş Lisesi mezunu. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde okuduktan sonra, Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Toplum Sağlığı Bölümünü (1997) bitirdim. Ayrıca açık öğretim İktisat Fakültesinde Mezunuyum.

Şiir ve yazılarım  Damar, Berfin Bahar, Edebiyat Güncesi, Çağla (Hatay), Ürün, Gerçek,Nikbinlik, Ekin Sanat, Kitle, Deliler teknesi, Papirus, BKS Trabzon  dergisi, Düşlem ve Sanat Etiği vb. dergilerinde yayımlandı. Ayrıca İhsan IŞIK’ın elvan yayınlarından 2006 yılında çıkartmış olduğu  ( TÜRKİYE EDEBİYATÇILAR VE KÜLTÜR ADAMLARI ANSİKLOPEDİSİ’NİN )  3.cildinin 1218. sayfasında yer aldım. Yenidünya internet gazetesi, İzmir kent haber, İstanbul kent, Erzurum politik, Şehri söz gibi dergilerde hala yazılarım ve makalelerim çıkmaktadır. Yeniden makalelerim 15.08.2023 ten itibaren küçük menderes gazetesinde çıkacak olup bir İzmir televizyonu olan tv9 da’ da 2023 Eylül ayından itibaren GÜNEŞLİ DÜNYA söyleşileri siz değerli sanatseverlerle buluşacaktır.

Eski edebiyatçılar derneği genel sekreteri,  Uluslar Arası PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yazarlar Sendikası, BESAM, TÜSTAV ve İzmir Şairler ve Bestekârlar derneği üyesi oldum.  Şubat 2023’te yayınlanan 21.Yüzyıl Türk Şiiri Antolojisinin 2. Cildinin 35.sayfasında yer aldım. Edebiyata verdiğim katkılardan dolayı, katılmış olduğum birçok etkinlik neticesinde çeşitli plaketler aldım. Şiirlerimin bazıları uluslararası ve ulusal şiir yarışmalarında birincilik ve mansiyon ödülleri almıştır. Ayrıca birçok sol sendika da kuruculuk ve partilerde çalıştım. Hobilerim arasında en önemli uğraşım satranç olup 5 yaşımdan beri satranç oynamaktayım.

Türkiye Satranç Federasyonu bünyesinde profesyonel olarak satranç oyuncusu, hakemi ve antrenörü olarak satranca katkılar sundum. Uzun yıllar Ankara / Çankaya Belediyesi Çocuk Kulübünde, Gören Kalpler Derneğinde, Ankara Cumhuriyet Lisesinde, Kum Edebiyat Atölyesinde, Behice Boran Kültür Merkezinde satranç antrenörlüğüyaptım. Halen Erzurum Tenis İhtisas Kulübü yöneticisi ve oyuncusuyum. Çeşitli satranç müsabakalarında dereceler elde ederek madalyalar ve kupalar kazandım

ESERLERİM (Şiir):

Kristalin Gizemi (1997) 2. Baskı 2023, Sanrılar (1998) 2. Baskı 2023, Yağmurayak (2005) 2.Baskı 2023 Kalıntı(2019)

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL