Konser

Bornova’da muhteşem TSM konseri

Bornova’da muhteşem TSM konseri

‘Bir Demet Hicaz Şarkıları Konseri’

Düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri ile yaz akşamlarına renk katan Bornova Belediyesi, Türk Sanat Müziği tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı.Bornova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Bornova Belediyesi Ayfer Feray Açıkvaha Tiyatrosu’nda gerçekleşen ‘Bir Demet Hicaz Şarkıları Konseri’ etkinliği ile Bornovalılarla buluştu.

Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursuları’nda eğitim kursiyerlerden oluşan Koro, Sami Büyüköztekir şefliğinde sahne aldı. Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini seslendirildiği gecede koristlerin de solo performansları izleyicilerden tam not aldı. Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran müzikseverler Türk Sanat Müziği’nin dillerden düşmeyen eserlerine coşkuyla eşlik etti.

Sanatın ve sanatçısının her zaman yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Tiyatrodan müziğe, el sanatlarından sinemaya sanatın her dalında kurslar ve etkinlikler düzenliyoruz. Kültür ve sanat alanında yaptığımız çalışmalar bizim için yol, temizlik gibi temel belediyecilik hizmetleri kadar önemli” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL