TURNUVA TARİHİ

21 Mayıs 2021, Cuma 14.00

Başvuru Tarihleri

Başvuru Bitiş Tarihi: 17 Mayıs 2021, Pazartesi 23.00

Katılım Şartları

Turnuvaya, 2009 – 1992 yılları ve arasında doğan sporcular katılım sağlayacaktır.

Turnuvaya, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezi üyesi ve TSF lisansına sahip 2020 – 2021 yılı vizesi yapılmış sporcular başvurabilecektir.

Gençlik merkezi üyeliğinin ve TSF lisansının nasıl alınacağına dair bilgilendirmelere ilişkin rehberler aşağıdaki bağlantılarda yer almaktadır.

Yarışma başvuruları https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden alınacak olup son başvuru tarihine kadar güncelleme yani değişiklik yapılabilecektir.

Kategoriler

Turnuvada 12–29 yaş aralığındaki genç sporcular 6 kategoride yarışacaktır. Kategoriler aşağıda belirtildiği şekilde olup katılımcıların doğum tarihleri baz alınarak yani yaşa göre kategorilere kayıtları yapılacaktır.                            

14 Yaş ve Altı Kategorisi (12-14 yaş aralığı)

14 Yaş ve Altı Kadınlar Kategorisi (12-14 yaş aralığı)

18 Yaş ve Altı Kategorisi  (15-18 yaş aralığı)                     

18 Yaş ve Altı Kadınlar Kategorisi (15-18 yaş aralığı)

Açık Kategori (19-29 yaş aralığı)

Kadınlar Kategorisi (19-29 yaş aralığı)                               

Özel Esaslar

  1. Sporcular www.chess.com adresinden ücretsiz olarak kullanıcı adı oluşturduktan sonra veya var olan kullanıcı adları ile https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ adresinden çevrimiçi kayıt yaptırmalıdır.
  2. Çevrimi çi kayıt sırasında sporcuların www.chess.com’da oluşturdukları kullanıcı adlarını yazmaları zorunludur. Hatalı ya da yanlış kullanıcı adı bildirimleri hak kayıplarından başvuru sahipleri sorumludur. Uygun olmayan kullanıcı olmayan sporcu kayıtları silinecektir.
  3. Çevrim içi kayıt işlemini tamamlayan sporcular, sonuç olarak turnuvanın düzenleneceği platforma kategorilerine göre kayıt edilecektir.
  4. Katılım işlemini tamamlamış (md. 2.3-2.4-2.5) sporcular, bir saat önce www.chess.com da katılmış oldukları grubun veya klübün , haber/mesaj bölümünde ilan edilecek turnuva bağlantısında “Turnuvaya Katıl” butonuna tıklamalıdır.
  5. Turnuvaya katılım ve bu süreçteki üyelikler ücretsizdir.
  6. Tüm eşlendirme ve sonuçlar chess.com sitesinde duyurulacatır. Turnuva resmi sonuçları 72 saat sonra Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından ve federasyon sayfasından ilan edilecektir.
  7. Burada yer alan hükümler tüm katılımcılar ilgili yönergedeki hükümleri kabul etmiş sayılacaktır. Söz konusu yönerge aşağıdaki bağlantılarda yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir