19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı on-line olarak kutlanacak. Fondip ve Bornovalı grupları yer alacak. Pandemi dönemi nedeniyle konserler, genç müzisyenlere destek niteliği de taşıyacak. Bornova Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacak.


Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler doğrultusunda katılım olmayacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu internet üzerinden konserlerle yaşatacak.

GENÇLERİMİZE DESTEK

Konserler dizisinde Fondip ve diğer Bornovalı gruplar Rahatsız, Tersyön, Çirkef, Siyah, Kemik ve Yaygara sahne alacak. Sahneden uzak kalan genç sanatçılara destek amacını da taşıyan ve 3 gün sürecek . 17 Mayıs Pazartesi Rahatsız ve Siyah sahne alacak. 18 Mayıs Salı Günü Yaygara ve Tersyön müzik ziyafeti sunacaklar. 19 Mayıs Çarşamba günü Kemik, Çirkef ve Fondip hayranları ile buluşacak. Konserler Belediye’nin youtube ve facebook hesaplarından yayınlanacak. 


Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, koronavirüsün milli bayramlarımızın coşkusunu yaşamasına  engel olmadığını belirtti. “Pandeminin başından bu yana bir çok faaliyet ve etkinliğimizi on-line olarak gerçekleştirdirdik. Şimdi bu konserleri de sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlayacağız.

Bu organizasyonu planlarken özellikle Bornovalı gençlerden oluşan gruplarımıza destek olmayı amaçladık. Çünkü onlar 1 yılı aşkın süredir sahneden uzak kaldılar. Ayrıca halen büyük sıkıntılar yaşıyorlar.
Tüm vatandaşlarımızı, bu gençlere destek olmak ve 19 Mayıs aşkına bu özel konserleri izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir