Bornovalı Arıcılar Kovanlarına Kavuştu

Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen eğitimi başarıyla tamamladı. 112 katılımcı sertifika ve arıcılık başlangıç seti ile ödüllendirildi.

Kayadibi Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenin ardından dağıtılan temel arıcılık malzemeleriyle üretime başlayacak olan arıcılara profesyonel danışmanlık hizmeti de ücretsiz olarak sağlanacak.

Bornova Belediyesi’nin düzenlediği arıcılık eğitimde 40 saatlik teorik ve pratik eğitimi tamamlayan kursiyerler, Kayadibi Mahallesi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Eğitimde tecrübelerini kursiyerlerle paylaşan Üzeyir Karaca ve Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer’in katıldı. Törenin ardından katılımcılara çift katlı arılı kovan, maske eldiven, körük, şerbetlik ve süpürgeden oluşan temel arıcılık seti hediye edildi. 

Sertifikayla birlikte arılı kovan

Arıcılığa uygun arazisi olmayan kursiyerlere Bornova Belediyesi 23 dönümlük Bal Ormanı’nda 5’er kovanlık alan ayrılacak. Meyve ve akasya fidanlarından oluşan kaliteli polen yataklarına ev sahipliği yapan arazide arıcılık kursiyerlerine haftanın 3 günü ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

“Arıcılığa tam destek”

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, koronavirüs pandemisiyle birlikte tarımsal üretimin toplum sağlığı açısından ne kadar önemli olduğu söyledi. Tarımsal ürünlerin kalitesinin önemine dikkatçekti. Başkan İduğ, “Anadolu topraklarında çok uzun yıllardır bol miktarda ve nitelikli bal üretimi yapılıyor. Bu faaliyet bir yandan sağlıklı beslenme açısından oldukça önemli. Diğer yandan da doğanın dengesinin korunması adına hayati önem taşıyor dedi. Bizler bu bilinç ve anlayışa sahip Belediyeyiz. Arıcılığın güçlendirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim çalışmalarının yanında üretim için ihtiyaç duyulan ekipmanları da temin ediyoruz. “Önümüzdeki dönemde de bu hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu. 

Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan 112 katılımcı sertifika ve arıcılık başlangıç seti ile ödüllendirildi. Kayadibi Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenin ardından dağıtılan temel arıcılık malzemeleriyle üretime başlayacak olan arıcılara profesyonel danışmanlık hizmeti de ücretsiz olarak sağlanacak.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, koronavirüs pandemisiyle birlikte tarımsal üretimin toplum sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunun bir defa daha ortaya çıktığını söyledi. Tarımsal ürünlerin kalitesinin önemine dikkat çeken Başkan İduğ, “Anadolu topraklarında çok uzun yıllardır bol miktarda ve nitelikli bal üretimi yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktüel Kültür Sanat

Urla Caz Festivali 13 Eylül’de başlıyor

Birlikte olalım! Kendimiz olmak için… İlkini 2019’un Eylül ayında düzenlediğimiz Urla Caz Festivali bu sene 13-19 Eylül tarihleri arasında tekrar sizlerle buluşuyor. 2020’nin Eylül’ünde gastronomi ve Urla’nın eşsiz doğası ile birleştirdiğimiz Urla Caz Festivalini sizlerin yoğun ilgisine rağmen pandemi nedeni ile ertelemek zorunda kalmıştık. Bu sene özenle hazırladığımız Urla Caz ve Gastronomi Festivali ile sizleri […]

DEVAMI....
Aktüel

BORNOVA’da HEDEF : Sıfır Atık

Bornova Belediyesi’nin Sıfır Atık Yönetimi konusundaki strateji ve politikalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bölgedeki sivil toplum örgütleri, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin katıldığı; “Fikrimiz Bornova – Sıfır Atık” arama toplantısı gerçekleştirildi. On-line olarak yapılan toplantı, Bornova Belediyesi, Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi ve Videa Sosyal Girişimi işbirliğinde National Democratic Institute (NDI) tarafından […]

DEVAMI....
Aktüel Spor

İZMİR ASKF’den BAŞKAN İDUĞ’a ZİYARET

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığına yeni seçilen Efkan Muhtar ve yeni yönetim kurulu üyeleri Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan İduğ, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını dile getirerek, “Bornova Amatör Kulüpler Birliği Başkanlığından ardından İzmir ASKF’nin başkanlığına seçilen Efkan Muhtar’ı kutlarım” dedi. Makamda gerçekleşen ziyarette […]

DEVAMI....