BORNOVA’YA BÜYÜK HİZMET (!)

admin
Bornova’da el aletleri sanat eserine dönüşüyor
290880

Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü hurda olarak ayrılan atık malzemeleri sanat esirine dönüştürüyor. Belediyenin parklarda kullandığı kürek, makas gibi metal aletlerden ömrünü tamamlamış olanlar çalışanların yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri atık malzemelerden ve hurda metallerden baykuş, devekuşu, tavuskuşu gibi farklı kuş heykelleri yaparak tasarımın sınırlarını zorluyor. Önce eldeki malzemeye göre belirlenen figürlerkaynakla birleştirilip, boyanıyor. Son olarakta parklara yerleştirilerek estetik görünüm yaratması sağlanıyor. Yapılan eserler vatandaşların da ilgisini çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İzmirim Kart'ta 90 dakikaya son

Su zammından sonra İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Eylül 2020’den geçerli olmak üzere, suyun metreküp fiyatına yüzde 11,76 oranında zam yapılmasını kararlaştırılmıştı. Yüzde 11.76 şu faturalarına yapılan zamdan sonra şimdi de 90 dakika aktarım uygulamasına son verilecek iddiası var. 90 dakika uygulaması sona erecek Twitter’de @izmiretkin kulllanıcı hesabından şehiriçi toplu taşımada uygulanan 90 […]