ARKADAŞIMIN NOT DEFTERİ-2

admin

ARKADAŞIMIN NOT DEFTERİ-1

Otuzbeş yıl evvel böyle bir defter emanet edilmişti. Saklamak için değil; kendisine ayrılan sayfaya bir kaç cümle yazması için.

O defterin sahibine yazılacak, söylenecek o kadar çok şey vardı ki; değil bir sayfa yüzlerce yaprak yetmezdi. Onbeş yaşındaki gencin yazacağı çok şey vardı.

Defter sayfalarının yarısından fazlası doluydu. İlk sayfalara en yakın arkadaşları girmişti. Telaşla birinci sayfayı okumuştu. Defter sahibesine ait olan yazılardı. İkincin sayfa, üçüncü, dördüncü sayfalar… beşinci ve altıncı sayfalarda hiç sevmediği hatta nefret ettiği kişilere ayrılmıştı.

Sıra kendisine geldiğinde ise defterin boş kalan sayfalarının da dolması niyeti ile verilmiş olduğunu anlamıştı.

Kalemi eline alıp yazmaya başladı ve kendisine ayrılan sayfadan başka dört sayfayı da doldurmuş, Unutulmamayı, hatıra defterinde kalmaktansa akılda kalmayı istemişti.

Devam edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İzmir Buca’da Örnek Proje

Buca Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projesi ilk mahsulünü verdi. Kentte tarımsal kalkınma reformu başlatıp, belediyeye ait atıl durumdaki 16 dönümlük tarım arazisinde sebze üretimi yapan Buca Belediyesi, ilk hasadını yaptı. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, pandemi sürecinde kendi elleriyle diktiği sebze fidelerden elde edilen ilk mahsulü ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı. […]