1 Ağustos 2021

İşinize Artı Değer Katar

Okunması Gereken Kitaplar -2

RİCHARD WİSEMAN – 59 SANİYE

59 SANİYE


Klişe kişisel gelişim tavsiyelerinden sıkıldıysanız, Richard Wiseman tarafından kaleme alınan bu muhteşem kişisel gelişim kitabı kitap tavsiyeleri listemizde en fazla tavsiye ettiğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Araştırma ve başlangıç aşamasından sonuca ulaşana kadar farklı stratejik tavsiyelerin yer aldığı bu kitaba da, raflarınızda yer vermenizi tavsiye ediyoruz.

MÜMİN SEKMAN – HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR

HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR


Kitabın temel ilkesi, çaresizliğin insanlara öğretilmiş olması ve bir işte başarılı olmanın da yine öğretilebilecek olmasıdır. Mümin Sekman tarafından kaleme alınan bu kitabın, size çok şey katacağını umuyoruz.

AHMET YILDIZ – GÜÇLÜ HAFIZA
Daha etkili bir şekilde eğitilebilir hafıza, başarının daha erken gelmesini sağlayacaktır. Yapılan bilimsel araştırmalara baktığımızda, eğitilmiş bir hafızaya sahip olmayan insanların %75’den fazlasının, öğrenmiş olduğu birçok şeyi 24 saat içerisinde unuttuğunu görmekteyiz. Güçlü Hafıza kitabı, daha çok öğrenciler için kitap tavsiyeleri arasında yer alsa da, hafızasını güçlendirerek bir adım daha öne taşımak isteyenlerinde okuması gereken kitaplardan biridir.

WİLHELM REİCH – DİNLE KÜÇÜK ADAM

DİNLE KÜÇÜK ADAM


Kendini kanıtlamak ve başarıya ulaşmak adına korkusu olanların okuması gereken Dinle Küçük Adam kitabı, teşvik edici ve cesaretlendirici kişisel gelişim kitaplarından biridir.

MARCUS AURELİUS – KENDİME DÜŞÜNCELER

KENDİME DÜŞÜNCELER


Kitabın yazarını bilenler bilir. Ancak bilmeyenler için hemen belirtelim ki, yazar Milattan Sonraki 160’lı yılların Roma İmparatoru olan Marcus Aurelius’tur. Bundan 1850 yıl kadar önce bir imparatorun kaleminden yazılmış bu kitap, insanlar ve doğa üzerindeki düşünceleri günümüze aktarıyor.
Kafakalem.com