1 Ağustos 2021

İşinize Artı Değer Katar

Okunması Gereken Kitaplar -1

Her kitap, okunası her şey insana bir şeyler katar. Bu yüzden her şey okumaya değer olsa da, listemizde yer alan kitap önerileri okuyucusuna daha fazla şeyler katabilecek, akıcılığı ve doyuruculuğu ile dikkat çeken kitaplardan oluşmaktadır. Listemizi hazırlarken, farklı türden kitaplar arasında, alanında en iyiler listesine giren birçok kitaba yer verdik.

OKUDUĞUMA DEĞDİ DİYEBİLECEĞİNİZ 10 KİTAP ÖNERİSİ

CHARLES DHİGG – ALIŞKANLIKLARIN GÜCÜ


Charles Duhigg aldığı New York Times ödülünden öncede iş dünyasının önemli muhabirlerinden ve yazarlarından biri olsa da, bu ödül onu daha fazla öne çıkarmıştır. Alışkanlıkların Gücü kitabında insanların doğal yapısına bambaşka bir bakış kazandıran yazar, bu kitabıyla da övgüyü hak ediyor.
PETER M. SENGE – BEŞİNCİ DİSİPLİN


Öğretici yapısıyla Beşinci Disiplin, insanların hem öğrenirken ve hem de üretirken faydalanabileceği en iyi kitaplar arasında yer alıyor. Özellikle yöneticilerin ve yönetici adaylarının mutlaka okumasını tavsiye ettiğimiz kitap için, aynı zamanda iyi bir kişisel gelişim kitabı demek mümkündür.

DAVİD J. SCHWARTZ – BÜYÜK DÜŞÜNMENİN BÜYÜSÜ


Kendinizi geliştirirken kesinlikle size bir şeyler katacak olan kitap, en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yer alıyor. Büyük düşünmenin büyüsüne kapılırken nasıl doğru adımlar atacağınızı, nasıl bir strateji belirleyeceğinizi Schwartz tarafından kaleme alınan “Büyük Düşünmenin Büyüsü” adlı kitapta rahatlıkla bulabilirsiniz.

DR. M. SCOTT PECK – AZ SEÇİLEN YOL

Hayatta herkes, kendine göre bir yol seçer. Kimi herkesin seçtiği klasik ve denenmiş bir yolu tercih ederken, kimi ise gözlerini denenmemişe ya da denenip başarılı olunamamış olan bir yola diker. Az Seçilen Yol kitabı, uzun yıllar boyunca en çok satılan kitaplar arasında yer almış ve bu yeri fazlasıyla hak eden bir kitaptır. Kitabın yazarı ünlü bir düşünür olmasının yanında, ünlü bir psikiyatristtir. Okuyucularını o denenmemiş yollardaki başarılar için cesaretlendiren bu kitap, mutlaka rafınızda yer almalı.

UĞUR BATI – KENDİNE İYİ BAK ENNEAGRAM İLE KİŞİLİK ANALİZİ

Okuyucunun kendini etkili bir şekilde tanımasına sebep olan Enneagram eğitimini farklı bir dille sunan kitap, sevilen kişisel gelişim kitapları arasında yer almaktadır.