Çekirgeler Zarar Verdi

admin

İzmir’in Tire ilçesinde görülen çekirgeler, Akarca Ovası’ndaki bazı mahsulleri tahrip etti.


Tire ilçesi Akarca Ovası’nda çekirgeler ortaya çıktı. Biber, domates, kavun gibi şuan toprakta olan bazı mahsullere zarar verdiler, bölgede çiftçileri kaygılandırdı. 


Tireli çiftçiler vatandaşlar, çekirgeler için acil önlem alınmasını beklerlerken, rahatlatan haber Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu’ndan geldi.

Çekirgelerden haberdar olduklarını belirten Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, önlemlerin hafta başından itibaren alınacağını söyledi. Tire İlçe Tarım Müdürlüğünün pazartesi günü özel ilaç temin edeceğini, en geç salı günü bölgede ilaçlama çalışmalarının yapılacağını belirten İbişoğlu, “Salı gününden itibaren İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte çalışma başlatacağız. İlaçlama yapılan bölgeler koruma altına alınacak. İlaç etkisini yitirene kadar bu alanlara koyun, keçi gibi hayvanların girmesi engellenecek. Temennimiz kısa sürede ovamızı çekirgelerden arındırmak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Evde yaşam filmleri

İzmir Vakfının Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı iş birliğiyle oluşturduğu İzmir Sinema Ofisi, küresel salgın nedeniyle çoğunluğun eve kapandığı bugünlerde sinema sevgisini pekiştirmek amacıyla kısa film yarışması yapacak. Salgın sürecinde evde yaşamı konu alan yarışmaya, Nisan 2020’den itibaren çekilen ve 15 dakikayı geçmeyen filmlerle başvurulabilecek. Herhangi bir tür sınırlamasının olmadığı yarışmaya başvurular […]