1 Ağustos 2021

İşinize Artı Değer Katar

İyi ki!

Sokak hayvanlarını seven ve gününün bir bölümünü hiç bir karşılık beklemeden sokaklarda sahipsiz can dostlarına ayırmış; hızlı yürüme temposu, sırtında çantası ve elinde yem dolu poşetlerle dolaşırken O’nunla birkaç kez karşılaşmıştım.

Yolda çarşının kadrosuz bekçisi Pamuk isimli köpek çılgına dönmüş kuyruğu ile eline ayaklarına dolanması beni çok etkilemişti.

Çarşıda ortak arkadaşımız tanıştırdı günün birinde.

İyi ki tanıştırdı.

Corona virüs belasının sokaklarda kol gezdiği, devletin çok sıkı tedbirlerle salgının önüne geçme çabalarının normal yaşantıyı daralttığı zaman diliminde insanlar evlerine kapandı. İş yerleri peşpeşe faaliyetlerini durdurdu. Okullar tatil edildi, lokantalar paket servisine döndü, kuaförler, berberler, kahveler kapandı.

Günlük hayat aktiviteleri yüzde 60 durdu. Sokaklar boşaldı. Sokaklarda yaşayanlar sahipsiz kaldı.

Dışarıda dolaşan insanlar gözünde gözlük, ellerinde eldiven yüzünde maske ile tanınmaz vaziyette dolaşırken yeni tanıştığım arkadaşımı sırtındaki çantası ve elindeki yem dolu poşetinden tanıtım.

Resmi izin almış ve yasaklara rağmen candostlarının aç kalmaması için çabalayıp duruyordu.

İnsanların can derdine düştüğü bu günlerde candostlarının derdine düşmüş sokaklarda bir kap yemek bir kap su koyma telaşındaydı.

“Benim gibi sokak hayvanları ile ilgilenen arkadaşlarım var aramızda iletişim kuruyor yaptığımız çalışmalarla birbirimizden haberdar oluyoruz” dedi.

İyi ki dedi.

Sokak hayvanları adına yapılan fedakarlıklara kayıtsız kalmamak, katkıda bulunabilmek ve bu gayretlerin daha çok yaygınlaşmasına yardımcı olabilmek düşüncesiyle iletişim grubuna dahil edilmem küçük bir adım atma adına sevindirici bir gelişme oldu.

İyi ki oldu.

Şimdi siz Dostlarla omuz omuza yürüme niyetindeyim. Aranızda olmak sıcak havada bir tas su koymak gibi Bir Şey.

İyi ki varsınız.