Yarım Sayfa’dan ‘selam’

Arkamızdan koşan mı var?
Zamana karşı yarış içerisindeyiz.
Zamanın peşinden koşan biz miyiz, yoksa zaman mı bizim peşimizde?
Adını YARIM SAYFA koyduk ve yola çıktık. YARIM SAYFA yazı okumaya vaktimiz olacak mı?

Neler olacak YARIM SAYFA yazılarda?
Sorunlarımız, bilgi paylaşımları, kültür-sanat, can dostlarımız, okuduğumuz kitaplar, esnaf konuşmaları mı, yoksa havadan sudan ızır zıvır şeyler mi? Bakalım.. Zamana bırakalım.

Corona Virüs (Korona)
Virüs salgını tüm yaşantımızı etkiledi. İşimizi, ailemizi, ibadetleri, cebimizdeki cüzdanı, banka kartlarını ve geleceğimizi kuşattı. Ömrümüzün bir parçası oldu.
Dünyadaki vaka sayısı, ölüm oranı, tedavi olan sayısı ve dahası; rakamlar, rakamlar rakamlar… Maç sonuçları gibi döviz kurları gibi takip eder olduk.
Kahve sohbeterinde berber koltuğunda traş olurken de yerini alacaktı fakat buna fırsat bulamadı; çünkü kahvehaneler ve berberler kapalı malum. Şimdi internette sosyal medya mecralarında iletişim kurar olduk. Ev hapsi süremiz dolana kadar iyi bir bloger, youtuber facebook ve twitter kullanıcısı olacak gibiyiz.
Ne zaman biter diye merak içerisinde olduğunuzu biliyorum. Merak etmeyin yeni dünya düzeni hazır olunca bitecek gidecek. Bizler yani bizim nesil “milenyum”a girerken hissettiklerimizi ve beklentilerimizi bir kez daha yenilemiş olarak geleceğin belirsizliklerinde yol almaya çalışacağız.
Zor bir dönemden geçiyoruz fakat umut ve beklentim gelecek günlerin bu günlerden daha kötü olmaması.


Biliyor musunuz?
Bornova Büyük Park 86 Yaşında

İzmir Bornovadaki Büyük Park daha önceleri mezarlıktı. İmarcı Vali Rahmi Bey uzun bir süre bugünkü askeri mahfel olan binada kaldı ve mezarlığı kaldırdı, Buraları düzenlendi geliştirdi. Bornova parkının ilk kurucusudur. Daha sonra Cumhuriyetin 10. yılında (1934) Vali Kazım Dirik Paşa parkın geliştirilmesi, ortaya havuz yaptırılması ile ilgilendi. Ağaçlandırma çalışmaları ve çevre düzeni zaman içinde de geliştirildi.Bugün Bornovanın dinlenme ve buluşma mekanların başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir