Türkiye’de Koronavirüs ile Mücadelede Son Durum

admin

AA muhabirinin derlediği habere göre, ilk vakanın göründüğü 10 Mart’tan bugüne kadar 598 bin 933 test sonucunda, 82 bin 329 kişiye Kovid-19 teşhisi konuldu. 1890 kişi hayatını kaybederken 10 bin 453 kişi de hastalığı yendi.

Kovid-19 Koronavirüs kaynaklı ilk ölümün yaşandığı 17 Mart’tan 18 Nisan’a kadar ölüm oranı yüzde 2,29 oldu. 2 bin 704 vakanın tespit edildiği ve 46 can kaybının yaşandığı martın son gününde ölüm oranı yüzde 1,7’ye çıktı.

ARTAN TEST SAYILARI

Pozitif vakaların toplumdan izole edilebilmesi için her geçen gün test sayısı artırılıyor. Yurt dışı bağlantısı olan kişilere test yapılırken Bilim Kurulunun kararıyla semptomlardan herhangi birini gösterenler de bu işleme tabi tutuldu. Test sonucu pozitif çıkan kişinin temas kurduğu ve irtibatlı olduğu herkese koronavirüs testi yapılıyor.

Devlet hastanelerinin yanı sıra Bakanlığın yetkilendirdiği üniversite ve özel hastaneler ile laboratuvarlarda ücret talep edilmiyor.

VAKA ARTIŞ ORANI YÜZDE 6 AZALDI

Bugüne kadar yapılan test sayısı dikkate alındığında bu işleme tabi tutulan kişilerin yüzde 13,74’ünde Kovid-19 tespit edildi. Ayrıca son bir haftada test sayısındaki artışa rağmen vaka sayısının düştüğü görülüyor. Koronavirüs

Test sayısının 33 bin 170 olduğu 11 Nisan’da 5 bin 138 pozitif vaka tespit edilirken, 40 bin 520 testin yapıldığı 18 Nisan’da bu rakam 3 bin 783’e düştü.

Toplam Koronavirüs test sayısına göre 11 Nisan’da yüzde 15,4 olan vaka oranı, dün yüzde 9,3’e geriledi. Bu sonuç, virüsün kontrolden çıkmadığı ve vatandaşların önlemlere uyduğunun göstergesi olarak yorumlanıyor. Koronavirüs

test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İzmir'de "böcek istilası" korkuttu

İzmir’in Çiğli İlçesi Atatürk Mahallesinde ikamet eden Erkut Atalar, bugün öğlen saatlerinde evinin balkonuna çıktığında aynı anda yüzbinlerce iri böceğin evinin önünde uçtuğunu gördü. Eşiyle birlikte korkuya kapılan çift o anları kayda aldı Tüm apartman sakinlerini korkutan görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. 2 SAAT BOYUNCA BÖCEKLER GİTMEDİ İki saat boyunca böceklerin sokaktan olduğunu […]