Koronavirüs (COVID-19) haritası

admin

Koronavirüs (COVID-19) haritası

İstatistikler

KonumOnaylanan hasta sayısı1 milyon kişi başına vakaİyileşen hasta sayısıÖlü sayısı
Tüm dünyada2.101.164270,22532.830140.773
Türkiye74.193892,237.0891.643
Amerika Birleşik Devletleri645.6211.959,0652.73629.216
İspanya182.8163.881,4174.79719.130
İtalya168.9412.804,3140.16422.170
Almanya135.5491.630,1966.2693.850
Fransa106.2061.583,3730.95517.167
Birleşik Krallık103.0931.551,7713.729
Çin82.34158,7377.8923.342
İran77.995935,9752.2294.869
Belçika34.8093.020,457.5264.857
Kanada29.925787,939.6711.191
Hollanda29.2141.674,063.315
Brezilya29.015137,2914.0261.760
Rusya27.938190,382.304232
İsviçre26.5873.096,3515.9001.281
Portekiz18.8411.833,39493629
Avusturya14.4511.623,238.986410
Hindistan12.7599,381.515420
İsrail12.5911.371,572.624140
İrlanda12.5472.549,43444
İsveç12.5401.213,531.333
Peru11.475357,133.108254
Güney Kore10.613204,967.757229
Şili8.807460,933.299105
Japonya8.58268,14901136
Ekvador7.858450,14780388
Polonya7.771202,48774292
Romanya7.707397,161.357392
Pakistan6.91931,571.645128
Danimarka6.8791.181,43.023321
Norveç6.8481.275,81152
Avustralya6.468252,013.74763
Suudi Arabistan6.380186,4599083
Çekya6.359594,64972169
Meksika5.84746,192.125449
Filipinler5.66052,17435362
Endonezya5.51620,67548496
Birleşik Arap Emirlikleri5.365542,451.03433
Sırbistan5.318763,67443103
Malezya5.182158,292.76684
Singapur4.427776,1868310
Belarus4.204446,620340
Ukrayna4.16199,36186116
Katar4.1031.493,484157
Panama3.751889,1175103
Dominik Cumhuriyeti3.614348,9208189
Lüksemburg3.3735.494,4352669
Finlandiya3.369609,4972
Kolombiya3.10562,86452131
Tayland2.67240,191.59346
Arjantin2.57157,21631116
Güney Afrika2.50642,6441034
Mısır2.50525589183
Fas2.25162,78247128
Yunanistan2.192204,39269102
Cezayir2.16050,23708336
Moldova2.154803,2123553
Hırvatistan1.791439,3752935
İzlanda1.7274.741,121.0778
Bahreyn1.6981.100,247037
Macaristan1.652169,04199142
Bangladeş1.5729,344960
Kuveyt1.524344,792253
Estonya1.4341.079,5313336
Irak1.41536,1676679
Özbekistan1.34939,561074
Kazakistan1.34171,8124016
Azerbaycan1.283127,4446015
Slovenya1.26960617461
Ermenistan1.159391,8935818
Litvanya1.128403,817830
Yeni Zelanda1.084217,897709
Umman1.019218,441764
Hong Kong1.018135,724854
Slovakya977179,061518
Kuzey Makedonya974468,929845
Kamerun84831,9422814
Afganistan84026,075430
Küba81472,6215124
Bulgaristan800114,2912238
Tunus78066,544335
Kıbrıs705804,896512
Andorra6828.795,1217733
Letonya675354575
Lübnan66397,148621
Fildişi Sahili65425,331466
Gana64121,17838
Kosta Rika626123,76674
Cibuti591548,05732
Nijer58426,179714
Burkina Faso54225,9722632
Arnavutluk518182,0127726
Uruguay493140,112729
Kırgızistan46671,32915
Bolivya44138,451429
Honduras42646,51735
San Marino42612.688,395538
Kosova423235,57719
Malta412834,75823
Nijerya4071,9712812
Gine40433,07311
Ürdün40137,652507
Tayvan39516,731556
Réunion390455,18400
Gürcistan33690,24743
Senegal33520,671942
Mauritius324255,93659
Filistin29559,28612
Karadağ290465,97554
Man Adası2833.396,791534
Vietnam2682,791770
Demokratik Kongo Cumhuriyeti2672,982322
Sri Lanka23710,87637
Kenya2344,925311
Mayotte2331.018,41943
Guernsey2283.631,04698
Jersey2192.050,567
Venezuela1976,111119
Guatemala19611,8195
Faroe Adaları1843.530,041660
Paraguay17424,33308
El Salvador16425,28336
Martinik158407,1738
Mali1487,413413
Guadeloupe145356,48678
Brunei136307,411081
Ruanda13610,99540
Cebelitarık1313.887,131050
Jamaika12545,84215
Kamboçya1227,98980
Kongo11721,2115
Madagaskar1104,19200
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti102312,88523
Fransız Guyanası96336,64610
Aruba95845,88392
Tanzanya941,68114
Monako932.428,2123
Etiyopya920,93153
Myanmar (Burma)851,5624
Bermuda811.265,09335
Togo8110,75353
Gabon8036,8251
Somali805,0325
Liechtenstein792.038,76551
Barbados75261,3155
Cayman Adaları60911,6761
Cape Verde5599,9111
Fransız Polinezyası55199,3300
Guyana5570,2686
Uganda551,3640
Bahamalar53137,5468
Sint Maarten531.304,9759
Ekvator Ginesi5137,5540
Liberya5011,1735
Libya486,9991
Zambiya482,68302
Gine-Bissau4628,6700
Makao4566,22160
Haiti413,543
Benin352,9851
Eritre3510,0100
Saint Martin33923,18133
Suriye331,8952
Sudan320,755
Moğolistan319,3650
Mozambik290,9620
Çad271,6650
Maldivler2361,37160
Zimbabve231,5213
Angola190,6152
Laos192,6710
Belize1844,0702
Doğu Timor1812,9810
Yeni Kaledonya1863,78100
Fiji1719,2100
Dominika16222,8250
Esvati̇ni̇1614,6480
Malavi160,8402
Namibya166,5140
Nepal160,5310
Saint Lucia1583,9400
Sierra Leone151,900
Curaçao1488,2471
Grenada1412500
Botsvana135,5601
Orta Afrika Cumhuriyeti122,1840
Falkland Adaları (Malvinas Adaları)1110
Grönland11196,14110
Montserrat1110
Seyşeller11112,6800
Surinam1017,261
Åland Adaları10334,6200
Gambiya93,8321
Nikaragua91,3951
Vatikan820
Moritanya71,7221
Saint Barthélemy610
Burundi50,4601
Butan56,7420
Güney Sudan40,3100
Anguilla3201,7600
Britanya Virjin Adaları399,900
Papua Yeni Gine30,3400
Yemen10,0300

Bu veriler hakkında

Bu veriler Wikipedia’dan alınmaktadır. Vakalar yalnızca test edilip sonucu pozitif çıkan kişileri içerir. Hızlı şekilde değiştiğinden bildirilmekte olan bazı vakaları yansıtmayabilir. Hızlı bir şekilde değişmektedir. Yalnızca test edilen kişileri içerir Test etmeyle ilgili kurallar ve testin mevcudiyeti ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı bölgelerde, veriler yayınlanmadığı veya yakın zamanda test yapılmadığı için veri olmayabilir. Veriler dünyadaki kaynaklardan sürekli olarak güncellenmektedir  Wikipedia‘dan alınmaktadır . Günlük durum raporlarına ayrıca Dünya Sağlık Örgütünün sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

10 Sanal Müze Evden Çıkmadan Gezmek İçin

10 Sanal Müze Evden Çıkmadan Gezmek İçin Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada birçok önlem alındı. Eğitime ara verildi, etkinlikler ertelendi. Sosyal ortamlardan bir anda uzaklaşmak zor olabilir. Bu durum kültür gezisi yapılmasına engel olmamalı. Sizler için evinizde kalarak ziyaret edebileceğiniz müzeleri listeledik. 1- British Museum Londra’da dünyanın en çok gezilen müzelerinden […]
online müze evden çıkma zirvepress