Musa Eroğlu’na Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü!

admin

Türk Halk Müziği Sanatçı Musa Eroğlu’na Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, düzenleme kurulu tarafından 2019 yılı ‘Dostluk ve Barış Ödülünün verilmesi kararlaştırıldı.

15-18 Ağustos tarihleri arasında Hacıbektaş ilçesinde düzenlenecek olan 56. Ulusal 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat etkinliklerinde 2019 yılı Dostluk ve Barış Ödülüne Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu layık görülmesi dikkatleri çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hacıbektaş Belediye Başkanı ve Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu Başkanı Arif Yoldaş Altıok, “Her türlü düşünsel, felsefi, sanatsal etkinliklerle, bir yandan uzak kökleriyle Anadolu aydınlanmasını irdeleyip ortaya çıkarırken bir yandan da bu kültürün önemli kollarından birini, hatta bu kültüre damgasını vurmuş, bu yayınla tarihe mal olmuş Alevi-Bektaşi geleneğini inceleyip ortaya çıkartan; yurdun bütünlüğüne ulusun birliğine ve dünya barışına katkı sunan kişilere verilen ve bu yıl 26. kez düzenlenecek törenle verilecek Hacı Bektaş Veli 2019 yılı Dostluk ve Barış Ödülü’nün Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu’na verilmesini kararlaştırıldı” dedi.

7 kişiden oluşan seçici kurul tarafından yapılan belirleme ile 2019 yılı Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, 16 Ağustos 2019 tarihinde Eroğlu’na verilecek.

Musa Eroğlu'na Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü!

Kaynak: Musa Eroğlu’na Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dilenmek artık paralı! Günlük 140 TL

Dilenmek artık paralı! Günlük 140 TL  Dilenmek artık paralı! Günlük 140 TL  İsveç’in Eskilstuna kentinde sokakta dilenmek artık paralı. 3 aylık izin için başvurular internet üzerinden ya da karakollarda bizzat yapılıyor. İsveç’in Eskilstuna kenti, dilencilere 250 İsveç kronu (yaklaşık 140 TL) karşılığında dilenme izni vermeye başladı. 3 aylık izin için başvurular internet […]