Kürk Mantolu Madonna tiyatro sahnesinde

admin

Türk edebiyat tarihinin en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen, Sabahattin Ali imzalı Kürk Mantolu Madonna tiyatroya uyarlanıyor.

kürk mantolu madonna zirve press zirvepress

Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna sı tiyatroya uyarlanıyor. Provalarına Beykoz Kundura Fabrikası’nda devam edilen, başrollerini Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran ve Sercan Badur’un paylaştığı oyun, ekim ayı ortalarında Zorlu PSM’de prömiyer yapacak.

Yönetmen Engin Alkan oyun hakkında şunları söylüyor: “Kürk Mantolu Madonna geçtiğimiz yüzyılın ilk çeyreğinde geçen bir hikâye olmasına rağmen, bugün hâlâ tüm dünyada güncelliğini koruyan, günümüz insanının karmaşık duygu dünyasını, aile ve özel ilişkilerini en detaylı şekilde tasvirleyen, eskimeyen taptaze bir roman. Bugüne dek sahnelemekte geç bile kalındığına inandığım için ayrı bir özenle yaklaşıyoruz. Bu kadar bekledikten sonra ve üstelik bir de romanın hikâyesine son derece hâkim bir kitle mevcutken, izleyiciyi tiyatroya çekebilecek güçlü bir uyarlama, prodüksiyon ve oyuncu kadrosu gerekiyordu. Öyle de oldu sanırım.”

habersol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hapşırığını Tuttu, Boğazı Yırtıldı

İngiltere’nin Leicester kentinde, 34 yaşındaki adam, ağzını ve burnunu kapatıp hapşırığını tutunca boğazında yırtık oluştu. Hapşırığın tutulmaya çalışılmaması uyarısında bulunan doktorlar, basıncın dışarı çıkamaması nedeniyle boğazdaki yumuşak dokuyu yırttığını belirtti.BEYİN KANAMASINA YOL AÇABİLİYORBMJ Case Reports adlı bilimsel dergide yer alan uyarıda, hapşırık tutmanın kulaklara da zarar verebileceği, hatta beyin kanamasına […]